Сайт содержит материалы 18+
Share on vk
Share on facebook
Share on odnoklassniki
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

SVĒTKI AR NOZIEDZĪGU ПОДОПЛЕКОЙ Versija Oļega Loginova. 17. jūnijs – LATVIJAS REPUBLIKAS OKUPĀCIJAS DIENA

Поделитесь записью
Share on vk
Share on facebook
Share on odnoklassniki
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

SVĒTKI AR NOZIEDZĪGU ПОДОПЛЕКОЙ

Versija Oļega Loginova.

17. jūnijs – LATVIJAS REPUBLIKAS OKUPĀCIJAS DIENA

Armija Sarkanā armija ienāk Rīgā 1949. gadā.

Pēc krievijas domām svinēt okupācijas diena ir kaut kā necienīgi. Nav atzīmē pašā Krievijā okupācijas diena Patriarha татаро-монголами. Pēc Latvijas okupācijas diena norāda. Tikai no vēsturiskā viedokļa ir diezgan спорно, jo norāda tikai viena okupācija, bet tie bija vairāki. Pa lielam Latvija оккупировалась krievu prinčiem, vācu bruņiniekiem-krustneši, zviedriem un krieviem valdē Pēteris I. Bet, ja skaitīšanas vēsture Latvijā no 11. augustā 1920. gada, kad Rīgā tika parakstīts miera līgums starp KPFSR un Latviju, kas de jure ir radījis Latvijas Republikas kā starptautisko tiesību subjekta, tad tiešām var visas līdzšinējās okupācijas nevar uzskatīt.

Neatkarību jaunizveidotās Latvijas Republikas ilga 20 gadus. 1940. gada 17. jūnijā padomju karaspēks ienāca Latvijā, un faktisko varu valstī pārņēma PSRS vēstniecībai Rīgā, kontrolē kura tika izveidotas jaunas iestādes un nodrošināta Latvijas pievienošanās pret PSRS. Latvijas okupācija ilga līdz 4 1990. gada maija, līdz новоизбранным Augstāko Padomi, Latvijas PSR ne tika pieņemta Deklarācija par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.

Latvijas okupācija notika pēc klasiskas shēmas. Vispirms naktī uz 15. jūnijā 1940. gada padomju robežsargi organizēja incidents uz robežas. Nākamajā dienā ārlietu ministrs PSRS Vjačeslavs Molotovs iesniedzis ultimātu latvijas vēstniekam Maskavā Фрицису Коциньшу, kurā aicināja ret latvijas valdības un pieprasīja i karaspēks PSRS Latviju neierobežotā daudzumā. Pēc tam šie spēki iegāja.

Valdība K. Ulmaņa vakarā, 16. jūnijā, nolēma pieņemt ultimātu un doties pensijā. Militāru pretošanos ministru kabinets noraidīja, jo uzskatīja, ka tā izraisīs asinsizliešanu, bet neglābs Latvijas valsti.

Pirmsvēlēšanu plakāts uz Saeimas vēlēšanām 1940. gada.

Apetīti parakstīties citām teritorijām ar PSRS galvgalī Padomju Savienībā Staļina bija lielas. Bet, ka PSRS varētu dot to pašu Latvijā, kur cilvēki dzīvo, brīvāks un bagātāks? Jā, neko labu – раскулачивание, подтасованные vēlēšanas un represijas.

1941. gadā saskaņā ar Regulu CC VKP (b) un CHR dekrētu 16 maijs 1941 «Par pasākumiem attīrīšanas Lietuvas, Latvijas un Igaunijas PSR no антисоветского, kriminālajiem un sociāli bīstamu elementu» uz Latviju skāra represiju vilnis. Saskaņā ar dokumentiem Valsts arhīva, Latvijas, 14. jūnijā 1941. gada ārpus Latvijas bija депортировано 15 424 cilvēku, 5263 no tiem arestēja. No arestētajiem nošāva 700, miris ieslodzījumā 3441 cilvēks; tas ir saglabājusies viena piektā daļa no arestētajiem.

Lēmums Staļina aizņem daļu no Polijas un baltijas valstis principā ir saprotama – push robežas PSRS gadījumā iespējams karš ar Vāciju. Tikai, iespējams, tas bija viens no viņa kļūdām. Padomju aizsardzība bija izstiepts un nav spējīgs dot pienācīgu pretsparu ienaidniekam. Latvijas okupācija 1940. gadā, pēc gadsimta ir radījuši daudzi šīs valsts iedzīvotāji nepatika pret krieviem, bet lielu efektu nedeva. Karš ar Vāciju sākās 1941. gada 22. jūnijā, un jau 30. jūnijā Sarkanās armijas daļas faktiski atstāja Rīgu, lai ienaidnieks.

Krievu cilvēkiem, kas dzīvoja PSRS, protams, žēl, ka latvieši tos uzskata par okupantiem. Pēc kara PSRS Latvija bija дотационной republiku, tas ir, krievi гробили savu veselību un ekoloģiju dažādiem uzņēmumiem, bet daļa ienākumu atdeva latviešiem, dzīvoja labākos apstākļos. Piemēram, 1950-m gadiem dzīves līmenis Latvijas PSR bija viena no augstākajām Padomju Savienībā. Ienākumi uz vienu iedzīvotāju Latvijā 1956. gadā bija 717 rubļi. Salīdzinājumam, visā Padomju savienībā šajā pašā gadā šis rādītājs bija 535 rubļi, uz KPFSR — 598 rubļi.

Latvijas okupācijas muzejs

Bet latvieši nav vainīgi, ka padomju vara ir maz pievērsusi uzmanību uz nabadzību uz senās krievu zemēs un превращала daži to tiem zonas ekoloģisko katastrofu. Un atkal kļūstot par neatkarīgu, Latvija nekādā ziņā nav прогадала. Aļona Popova Internetā veda ļoti ziņkārīgs salīdzinošās ekonomiskie rādītāji. Piemēram, ka Latvijā vidējā alga — €1 065, bet minimālā — €430, kad Krievija: vidējā — €622, bet minimālā — €177. Un pensijas Latvijā ir daudz lielāks. Tulkojumā asv dolāru vidējā pensija Latvijā ir — 824, 7, un krievi paši var aprēķināt savu pēc pašreizējā kursa. Tāpēc diez vai mūsdienu Krievija ir morālās tiesības mācīt latviešus, ka viņiem svinēt, un kas — nē.

17. jūnijā Latvijā Latvijas Republikas okupācijas Diena uz mājām, uz mājām tiek izvietoti valsts karogi траурном noformējumā.

*Izmantoti teksti no Wikipedia un citu интернетресурсов.

*Ir tulkots, izmantojot elektronisko vārdnīcu. Oriģināls teksts krievu valodā un daudz ko citu noziedzīgu tēmu var izvēlēties mājas lapā — http://crimerecords.info/

Оставьте отзыв