Сайт содержит материалы 18+
Share on vk
Share on facebook
Share on odnoklassniki
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

BRĪVDIENAS AR NOZIEDZĪGU FONU Pēc Oļega Loginova teiktā. 20. janvāris-barikāžu aizstāvju piemiņas diena Latvijā (MEMORIAL DAY OF THE DEFENDERS OF THE BARRICADES IN LATVIA)

Поделитесь записью
Share on vk
Share on facebook
Share on odnoklassniki
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

BRĪVDIENAS AR NOZIEDZĪGU FONU

Pēc Oļega Loginova teiktā.

20. janvāris-barikāžu aizstāvju piemiņas diena Latvijā

(MEMORIAL DAY OF THE DEFENDERS OF THE BARRICADES IN LATVIA)

1991. gada janvāra traģiskie notikumi Latvijas galvaspilsētā risinājās jau pēc Saeimas pieņemtās deklarācijas par Latvijas Republikas valsts neatkarības atjaunošanu. Valstī kādu laiku valdīja divējāda vara: darbojās visas PSRS struktūras, un Parlaments un valdība veidoja paralēli Latvijas Republikas struktūrām.

Tā radās arī divas prokuratūras, policija un policija. Mierīgi viņi nesadzīvoja. Padomju policijas vadība nolēma atbruņot Latvijas policiju. Tas tika uzticēts Rīgas Omonam, kurš 1991.gada janvārī atbruņoja policijas nodaļu «Vecmilgrāvis» un policijas skolu Rīgā. Un tad nāca upuri. 16. janvārī, konflikta rezultātā pie tilta Vecmilgrāvī, omonovieši nogalināja Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas auto vadītāju. Pēc tam naktī uz 19.janvāri uz 20. janvāri Poligrāfijas namā tika apšaudīts OMON post. Karaspēka kaujinieki karstās pēdās aizturēja mikroautobusu » Latvija «ar pieciem»Nacionālo aizsardzības spēku» modriem.

Aizturētie tika nogādāti prokuratūrā. Bet ceļu policistiem bloķēja barikādes, un viņu automašīnas tika apšaudītas. Tad omonovtsev komandieris Česlavs Mļinniks atdeva negaidītu komandu: sagūstīt tuvumā esošās Iekšlietu ministrijas un būvniecības ministrijas ēkas. Tajā pašā laikā vienu ēku apsargāja 147 cilvēki, otru — apmēram 100. Tomēr OMONS pārņēma abas ēkas.

Bet intensīvas apšaudes rezultātā pilsētas centrā 8 cilvēki tika ievainoti, 5 tika nogalināti. No tiem četri, tostarp kinorežisora Jurisa Podnieka televīzijas grupas dalībnieki — Andris Slapiņš un Gvido Zvīgzne, policists Sergejs Konoņenko un skolnieks Edijs Riekstiņš, gāja bojā parkā pie bastiona slidkalniņa, bet policists Vladimirs Gomonovičs — starp Iekšlietu ministrijas ēkas ceturto un piekto stāvu.

Bojāgājušie tika pasludināti par barikāžu aizstāvjiem, bet omonieši — par valsts noziedzniekiem.

Šo notikumu piemiņai 20. janvāris tika pasludināts par 1991. gada barikāžu aizstāvju piemiņas dienu. Pēc tradīcijas šī diena sākas ar klusuma brīdi par godu mirušajiem. Augstākās amatpersonas piedalās ziedu nolikšanā uz kritušo kapiem Rīgā un pēc tam pie Brīvības pieminekļa. Vakarā notiek dievkalpojums Doma katedrālē, pēc kura ar runu runā Latvijas prezidents.

Doma laukumā vakarā tiek iedegti piemiņas ugunskuri. Ugunskurs un lauku virtuve uzstādīta pie Saeimas ēkas, kā arī citur visā Republikā.

*Izmantoti teksti no Vikipēdijas un citiem interneta resursiem.

*Tulko, izmantojot elektronisko vārdnīcu. Teksta oriģinālu krievu valodā un daudz ko citu par noziedzīgu tēmu var izvēlēties mājas lapas mājaslapā — http://crimerecords.info/

Оставьте отзыв